Najviac informácií o Kútoch!|piatok, apríl 23, 2021
Práve sa nachádzate tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Rozhlas 31. marca

Rozhlas 31. marca 

Oznamujeme občanom, že obec Kúty zabezpečila ďalšie testovanie občanov antigénovými testami v rámci celoplošného skríningu.
Testovanie občanov v našej obci na COVID-19 sa uskutoční nasledovne:

Piatok     2.4.2021 od 9:00 hod. do 17:00 hod. (prestávka od 12:00 – 12:45 hod.)
Sobota    3.4.2021 od 13:00 hod. do 18:00 hod. 

Obec zriadila dve mobilné odberné miesta.

Testovanie sa uskutoční v areáli Základnej školy A. Radlinského Kúty, vstup bude cez hlavný vchod. Testovanie je odporúčané od 15 do 65 rokov, v prípade záujmu sa môžu otestovať aj občania starší ako 65 rokov. Deti vo veku od 15 do 18 rokov musia prísť na testovanie so svojim rodičom, alebo zákonným zástupcom, ktorému bude odovzdaný výsledok testovania dieťaťa.
Na testovanie si so sebou prineste občiansky preukaz. Upozorňujeme, ak bol občan pozitívne testovaný v minulosti (posledných 90 dní), nepotrebuje test, len potvrdenie od svojho ošetrujúceho lekára o prekonaní COVIDU-19. Je nutné prísť s rúškom na tvári, dodržiavať odstupy a tiež pokyny usporiadateľov.
Prosíme všetkých občanov o maximálnu trpezlivosť, ohľaduplnosť, disciplínu.

 

Oznamujeme občanom, že vývoz popolníc sa uskutoční v utorok 6. apríla.

 

Vážení občania,

elektronické sčítanie obyvateľov, alebo tzv. „samosčítanie“,  sa dostáva do finálnej fázy, končí sa dnešným dňom –  31. 3. 2021.

Z monitoringu obce je zrejmé, že v niektorých rodinných domoch nie sú sčítaní obyvatelia, ktorí majú v obci trvalý pobyt.

Opätovne vyzývame obyvateľov,  ktorí sa doposiaľ nesčítali, aby využili tento posledný deň a aby „ sa samosčítali “. 

Od počtu sčítaných obyvateľov v obci závisí základ pre prerozdelenie výnosov daní pre našu obec od štátu.

Pripomíname, že ak sa nemôžete sčítať sami, môžete poprosiť blízku osobu, rodinného príslušníka alebo známych, aby Vám pomohli so sčítaním sa. 

Apelujeme na:

  • rodičov – zákonných zástupcov, aby sčítali svoje deti
  • obyvateľov, aby pomohli svojim blízkym, ktorí patria k osobám digitálne vylúčeným alebo majú problém s elektronickým sčítaním
  • obyvateľov, aby informovali svojich blízkych, ktorí žijú v zahraničí a majú na Slovensku trvalý alebo prechodný pobyt, o povinnosti sčítať sa, prípadne pomôcť im sčítať sa.

Pripomíname, že sčítanie  obyvateľov je zákonnou povinnosťou všetkých obyvateľov SR, tzn.  štátnych občanov s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR ako aj  pre cudzincov s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR.

Zároveň ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa už sčítali, tým splnili zákonnú povinnosť sa sčítať.