Najviac informácií o Kútoch!|piatok, december 3, 2021
Práve sa nachádzate tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Rozhlas 30. apríla

Rozhlas 30. apríla 

Oznamujeme občanom, že obec Kúty zabezpečila ďalšie testovanie občanov antigénovými testami v rámci celoplošného skríningu.
Testovanie občanov v našej obci na COVID-19 sa uskutoční nasledovne:

Sobota     1.5.2021 od 9:00 hod. do 15:00 hod. (prestávka od 12:00 – 12:30 hod.)
Nedeľa     2.5.2021 od 13:00 hod. do 18:00 hod.

Obec zriadila dve mobilné odberné miesta.

Testovanie sa uskutoční v areáli Základnej školy A. Radlinského Kúty, vstup bude cez hlavný vchod. Testovanie je odporúčané od 15 do 65 rokov, v prípade záujmu sa môžu otestovať aj občania starší ako 65 rokov. Deti vo veku od 15 do 18 rokov musia prísť na testovanie so svojim rodičom, alebo zákonným zástupcom, ktorému bude odovzdaný výsledok testovania dieťaťa.
Na testovanie si so sebou prineste občiansky preukaz. Upozorňujeme, ak bol občan pozitívne testovaný v minulosti (posledných 90 dní), nepotrebuje test, len potvrdenie od svojho ošetrujúceho lekára o prekonaní COVIDU-19. Je nutné prísť s rúškom na tvári, dodržiavať odstupy a tiež pokyny usporiadateľov.
Prosíme všetkých občanov o maximálnu trpezlivosť, ohľaduplnosť, disciplínu.

Náklady na testovanie dostávame pravidelne refundované-preplatené od štátu.  

POZOR!!!

Nakoľko sme od pondelka v červenej zóne, testovanie sa budúci víkend (8.5. a 9.5) neuskutoční. Ak by bola zmena ohľadom testovania budeme Vás informovať.

 

Asistované sčítanie obyvateľov 2021

Vážení občania,

Dovoľujeme si Vás informovať, že asistované sčítanie potrvá 6 týždňov, začína 3. mája 2021 a skončí 13. júna 2021 .
Asistované sčítanie  je určené obyvateľom, ktorí  sa  nestihli alebo nemohli sčítať sami a ani s pomocou blízkej osoby.

Ide najmä o digitálne vylúčených obyvateľov, starších obyvateľov, obyvateľov v sociálnych zariadeniach  a obyvateľov marginalizovaných komunít.

Asistované sčítanie bude realizované 2 spôsobmi:

  1. Obyvateľ príde  do  kontaktného  miesta, kde  sa sčíta  sám  alebo  s  pomocou stacionárneho asistenta. V našej obci je  zriadené kontaktné miesto vo vestibule na  Obecnom úrade v Kútoch, kde sa obyvatelia môžu prísť sčítať v čase prevádzkových hodín: Pondelok: 08.00-11.30,   Streda:  12:30-15.30,  Piatok:    08.00-11.30 

Na uvedenom kontaktnom mieste budú pracovať 2 stacionárni asistenti sčítania

  1. Obyvateľ požiada o službu mobilného asistenta, ktorý navštívi obyvateľa doma  a pomôže mu sčítať sa ( ide hlavne o občanov so zdravotným postihnutím, seniorov ).
    O službu mobilného asistenta môže obyvateľ požiadať počas asistovaného sčítania na Obecnom úrade v Kútoch na tel. kontakte: 034/6999 611.

Pri telefonickom nahlasovaní požiadavky na mobilného asistenta občan  uvedie: meno, priezvisko, adresu a telefónne číslo.

Upozorňujeme,  že   asistované   sčítanie   neprebieha  formou telefonického  rozhovoru, mobilný  asistent Vás sčíta  pri osobnej návšteve a to pomocou tabletu.

Každý mobilný asistent bude vybavený preukazom, ktorý predloží pri kontakte s obyvateľom. Jeho totožnosť je možné si spätne overiť zavolaním na obec. Pri podozrení, že ide o falošného asistenta, treba kontaktovať políciu a upozorniť aj obec.

Občania s trvalým pobyt v obci Kúty, sa môžu sčítať kdekoľvek na kontaktnom mieste v celej SR.

Upozorňujeme obyvateľov, že pri využívaní služby asistovaného sčítania nesmú byť v karanténe COVID-19.

Sčítanie je pre obyvateľov povinné, zákon o sčítaní pozná aj sankcie za nesplnenie si povinnosti.

 

Oznamujeme občanom, že pestovateľ z Galanty príde dnes od 8:00 pred OÚ predávať zemiaky sadbové a konzumné, cibuľu, jablká, fazuľu, mak, orechy, med, zeleninové a kvetinové priesady.

 

 

Prevádzka Bikers caffe v Sekuliach prijme do trvalého pracovného pomeru kuchára/kuchárku s praxou a čašníka/čašníčku. Bližšie informácie budú poskytnuté na tel. č. 0910 691 295 alebo priamo na prevádzke v pracovné dni od 9-16h.

 

 

Riaditeľstvo základnej školy Andreja Radlinského  žiada  rodičov detí, ktoré sa narodili od 1. 9. 2014 do 31. 08. 2015, aby do konca apríla vyplnili prihlášku do prvého ročníka, ktorá je zverejnená na web stránke školy, alebo si ju vyzdvihli v materskej alebo základnej škole. Podrobnejšie informácie budú zverejnené na stránke školy.

 

Oznamujeme občanom, že vývoz plastov sa uskutoční v utorok 04. mája 2021.