Najviac informácií o Kútoch!|utorok, máj 18, 2021
Práve sa nachádzate tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Rozhlas 23. apríla

Rozhlas 23. apríla 

Oznamujeme občanom, že obec Kúty zabezpečila ďalšie testovanie občanov antigénovými testami v rámci celoplošného skríningu.
Testovanie občanov v našej obci na COVID-19 sa uskutoční nasledovne:

Sobota     24.4.2021 od 9:00 hod. do 17:00 hod. (prestávka od 12:00 – 12:45 hod.)
Nedeľa     25.4.2021 od 13:00 hod. do 18:00 hod.

Obec zriadila dve mobilné odberné miesta.

Testovanie sa uskutoční v areáli Základnej školy A. Radlinského Kúty, vstup bude cez hlavný vchod. Testovanie je odporúčané od 15 do 65 rokov, v prípade záujmu sa môžu otestovať aj občania starší ako 65 rokov. Deti vo veku od 15 do 18 rokov musia prísť na testovanie so svojim rodičom, alebo zákonným zástupcom, ktorému bude odovzdaný výsledok testovania dieťaťa.
Na testovanie si so sebou prineste občiansky preukaz. Upozorňujeme, ak bol občan pozitívne testovaný v minulosti (posledných 90 dní), nepotrebuje test, len potvrdenie od svojho ošetrujúceho lekára o prekonaní COVIDU-19. Je nutné prísť s rúškom na tvári, dodržiavať odstupy a tiež pokyny usporiadateľov.
Prosíme všetkých občanov o maximálnu trpezlivosť, ohľaduplnosť, disciplínu.

Aktuálnu situáciu pred odberným miestom v Kútoch je možné sledovať TU

 

 

Stavebniny Čestav s.r.o Sekule Vám týmto oznamujú , že predávajú murovacie tvárnice Porfix so zľavou 20%. Ďalej oznamujú občanom , že predávajú  štrk, piesok, drvený a plavený kameň,  zámkovú dlažbu, debniace tvárnice ,vodomerné šachty, betónové žumpy, betónové  panelové ploty, OSB dosky, sadrokartónový a zateplovací systém a betónové dekoračné prvky. Stavebniny rozšírili sortiment o záhradné hnojivá a substráty. Na všetky  hnojivá a substráty platí uvádzacia zľava 10 % do 31.5. 2021.  V prípade záujmu môžete volať na tel: 0918 378386, alebo osobne prísť do stavebnín v Sekuliach na železničnej stanici. Všetko o stavebninách nájdete na : www.cestav.sk

 

Riaditeľstvo základnej školy Andreja Radlinského  žiada  rodičov detí, ktoré sa narodili od 1. 9. 2014 do 31. 08. 2015, aby do konca apríla vyplnili prihlášku do prvého ročníka, ktorá je zverejnená na web stránke školy, alebo si ju vyzdvihli v materskej alebo základnej škole. Podrobnejšie informácie budú zverejnené na stránke školy.

 

Doktor Miča oznamuje tým občanom, ktorí sa nemohli zúčastniť prvého termínu očkovania, že dňa 24.04. to je sobota sa budú v našej obci očkovať psi a mačky proti besnote. Očkovanie bude prebiehať od 13.00 do 14.00 hodiny a to súčasne na troch miestach a to pred železničnou stanicou, pred hasičskou zbrojnicou a na parkovisku vedľa bývalého pohostinstva Kasíno. Cena vakcinácie proti besnote za jedno zviera je 12,.€. Upozorňujeme občanov, aby si zo sebou nezabudli priniesť očkovacie preukazy, dodržiavali bezpečnostno-hygienické opatrenia a to používaním rúšok a minimalizovali kontakt do dvoch metrov s veterinárnymi pracovníkmi. Dezinfekčné prostriedky budú mať so sebou veterinárny pracovníci.

Ďalej oznamujeme občanom, že môžete navštíviť našu predajňu záhradkárskych, chovateľských, rybárskych, poľovníckych potrieb, poľovníckych odevov, streliva, pracovných odevov a ochranných pomôcok, bazénovej chémie a techniky. Na predaj máme široký výber sadbových zemiakov a semien za akciové ceny. Nájdete nás na ulici Novoveská 922 vo dvore veterinárnej ambulancie v Šaštíne. Otvorené je denne cez pracovné dni od 8.00 do 18.00 a v sobotu od 8.00 do 12.00. Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Pestovateľ z Galanty príde dnes pred OÚ predávať zemiaky sadbové a konzumné, cibuľu, jablká, fazuľu, mak, orechy, med, zeleninové a kvetinové priesady.

Novootvorené KAMENÁRSTVO Šaštín-Stráže J. Hollého 3, na hlavnom námestí vám ponúkajú širokú škálu kamenárskych prác, produktov a hrobových doplnkov. Cena za jednohrob zo žule už od 1350eur, dvojhrob zo žule už od 1750eur. Na výber majú širokú ponuku pomníkov. Tel.: 0907 705 948