Najviac informácií o Kútoch!|pondelok, september 27, 2021
Práve sa nachádzate tu: Home » Šport » PRĺPRAVKA KÚTY r. 2007/2009 NA MEDZINÁRODNOM FUTBALOVOM TURNAJI VO VIEDNI – z ôsmich krajín, jedenástich družstiev na krásnom 5. MIESTE

PRĺPRAVKA KÚTY r. 2007/2009 NA MEDZINÁRODNOM FUTBALOVOM TURNAJI VO VIEDNI – z ôsmich krajín, jedenástich družstiev na krásnom 5. MIESTE 

Vďaka finančnej podpore obce Kúty a FK Kúty sa naša futbalová nádej mohla zúčastniť trojdňového futbalového medzinárodného turnaja vo Viedni.
Medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj Viedeň Rakúsko
Prvotná myšlienka vznikla ešte hlboko v zime, ako nápad jednej mamičky našich futbalistov. Niektorí rodičia boli nadšení, iný pesimistickí. Pretože naše družstvo tvoria zväčša hráči r.2009,  našich chlapcov sme prihlásili do ročníka 2007 a ml. Najskôr sa to zdalo všetkým zbytočné, ale opak bol pravdou, o čom sme sa počas trojdňového zápolenia presvedčili na vlastné oči.
Nebolo to vôbec ľahké nielen po finančnej stránke, ale hlavne po organizačnej. Osem štátov, stopäť zúčastnených družstiev. Našim dvanástim toreádorom našli miesto v jednej kinosále, kde „kempovali „ dve noci a tri dni. Karimatka a spacák boli ich posteľou. Boli tam spolu štyri družstvá.
Klobúk dole pred trénermi Milanom Kopiarom a Tomášom Smolinský, ktorí na našich hráčov dávali pozor. Pekne sa zachoval aj jeden z rodičov Emil Herák, ktorý si zakúpil nocľah, aby našim trénerom vypomohol. Presúvali sa na raňajky do vzdialenejšieho areálu a prevoz na zápasy im umožňoval šofér Branislav Graulík, za čo mu patrí veľká vďaka.
Každé ráno sme prišli „ my fanúšikovia „ podporiť našich futbalistov. Bol to prekrásny zážitok!!!
1 2 4 5

tabuľka č. 1 tabuľka č.2
Tréneri mali na pláne návštevu kostola, pretože v družstve mali deti, ktoré čakalo prvé sv. prijímanie a nechceli vymeškať omšu. Ale nebolo to možné, pretože šofér autobusu s nimi nemohol zostať na danom mieste.
Tréneri voľný čas vypĺňali prechádzkami a rôznymi hrami. Vždy nám vyrozprávali, čo s nimi večer zažili, boli síce po celom hracom dni unavení a boli radi, že sa osprchovali a navečerali. Ale na prechádzku do čerešňového sadu nikdy nezabudnú. Tréneri im museli ukazovať ako sa lozí po stromoch, pripomenuli si staré, dobré časy, kedy si ešte bez starostí mohli užívať voľnosti spolu s kamarátmi.
naše družstvo
jeden tím
Naše družstvo tvorili zväčša hráči nar. r. 2009 a to: Filip Riška, Erik Smolinský, Samuel Ralbovský, Samuel Maderič, Denis Herák , r. 2008 Sebastian Pavlovič , Tomáš Maderič, Nicolas Kopiar, Dárius Mráz,r.2007 Michal Gulíšek, súrodenci Peter a Pavol Pavelka.
Do súťaže boli prihlásení  r. 2007 U -11. Všetci hráči FK Kúty reprezentovali čestne a s vypätím všetkých síl. Brankár vychytal všetko čo bolo v jeho silách….(ten gól nepadol !), obrana bránila, tréneri koučovali ….všetci bojovali za jeden tím, každý z hráčov si zodpovedne plnil svoju úlohu, môžeme byť na nich právom hrdí!!!
tréneri koučovali 6
Ešte raz sa chceme poďakovať obci Kúty a FK – Kúty za umožnenie sa zúčastniť na veľkolepom medzinárodnom futbalovom turnaji. Bolo to pre našich hráčov veľkým prínosom a presvedčili sme sa o tom, že i malá dedinka vie vychovať skvelých a kvalitných hráčov. Boli prihlásení do vyššej vekovej kategórie, kde sa mali čím predviesť a tréneri z iných družstiev pri pohľade na ich hráčsku kvalitu ich okomentovali slovami: :” Ak by boli 2009 v skupine vo svojom ročníku, tak by jednoznačne zvíťazili.” Tréneri Milan Kopiar a Tomáš Smolinský sa však zhodli na názore, že takto to malo byť a pre zlepšenie ich hráčskej kvality to určite bolo takto lepšie.
foto vlajka posledná
Ďakujeme našim hráčom za úspešnú reprezentáciu obce Kúty a zároveň gratulujeme a držíme pästi do ďalších nadchádzajúcich futbalových zápolení!!!
text: Marcela Ralbovská
foto: Jana Tincová

video_player