Najviac informácií o Kútoch!|piatok, december 3, 2021
Práve sa nachádzate tu: Home » TOP » Október – Mesiac úcty k starším

Október – Mesiac úcty k starším 

Mesiac október by mal byť pre nás všetkých  pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí.

Aj v Kútoch zvykneme v tomto období pripravovať a organizovať podujatie na podporu tejto myšlienky. Minulý rok a tiež tento rok sa tejto aktivity musíme vzdať, vzhľadom k situácii, ktorú aktuálne všetci zažívame. Našou snahou je však aj teraz, v čase, ktorý nie je vhodný na stretávanie sa, pripomenúť si radosť zo spoločne strávených okamihov.

” Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.

  Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku,

  podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj      

 on bol mladý.

Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi. “ 

Starnutie je zákonitý, všeobecný jav, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj my ľudia. Je to nezvratný a postupný proces v našom živote. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti. Prejavujme im úctu, pretože nám ešte vždy majú čo dať. Človek sa učí celý život a najlepším učiteľom sú jeho najbližší, rodina, rodičia, či starí rodičia.

Pri tejto príležitosti  našim drahým spoluobčanom

želáme pevné ZDRAVIE, ŠŤASTIE A LÁSKU NAJBLIŽŠÍCH do

ďalších rokov  Ž  I V O T A   !!!

Zabezpečili sme pre občanov, ktorí sa v minulom roku 2020 a v tomto roku 2021  roku  dožívajú 70, 75, 80, 85, 90 a viac rokov  malý upomienkový darček, ktorý im bude doručený prostredníctvom pracovníkov obecného úradu v mesiaci október.

Milí seniori,

tešíme sa na stretnutia s Vami po skončení pandémie.