Najviac informácií o Kútoch!|sobota, august 8, 2020
Práve sa nachádzate tu: Home » Kultúra » Plesovú sezónu v Kútoch uzatvoril rodičovský ples

Plesovú sezónu v Kútoch uzatvoril rodičovský ples 

Aj uplynulý víkend sa v Kútoch plesalo. Presnejšie, v motoreste u Janíčkov, kde sa 21. februára 2015 konal rodičovský ples. Tento, rovnako ako každoročne, organizovali členovia Rodičovskej rady pri ZŠ Andreja Radlinského Kúty.

Predsedkyňa rodičovskej rady Jarmila Královičová spoločne so svojim zástupcom Jožkom Antálkom privítali hostí symbolickou slivovičkou a malým darčekom – stromčekom šťastia z dielne CVČ Kúty – Babinec. Po príhovore Jarmily Královičovej nasledovalo spevácke vystúpenie Sárky Jakubcovej a Anny Márie Valovej, po nich sa so svojim tancom predstavili deti z tanečnej skupiny Pegas. Za prípravu programu ďakujeme našej neúnavnej pani učiteľke Miličke Barkóciovej.

Tanečnú časť večera odštartovali muzikanti “Viedenským valčíkom”, ktorým pozvali do tanca všetkých hostí. Večer následne pokračoval voľnou zábavou.

Organizátori sa výborne postarali aj o plné brušká hostí. Podávala sa chutná večera a počas celého plesu pribúdali na stoly rôzne dobroty od chlebíčkov, cez koláčiky, pagáčiky a rôzne drobnosti pod zub. O jedlo a pitie naozaj nebola núdza.

Bohatá tombola bola pre každého príjemným doplnkom večera, pretože každý vyhral. Hlavné ceny sa losovali v druhej polovici zábavy. 1. cenu – farebný televízor do tomboly venoval Obecný úrad Kúty, 2. cenu – poukaz v hodnote 300 Eur na zubnú náhradu venovala firma KRALODENT a 3. cenu – poukaz na 50 litrov paliva a 50 Eur na opravu vozidla venovala spoločnosť Frenat, s.r.o.. Za organizátorov (a v tomto momente aj za výhercov) srdečne ďakujem.

Napriek nižšej účasti, ako býva zvykom, sa účastníci plesu výborne zabávali do skorých ranných hodín, parket bol celý čas plný tanečníkov. Výborná hudba v podaní kapely Magic Sound, krásne upravené priestory a dobre naladení hostia boli zárukou skvelého večera. Veľká vďaka patrí organizátorom a všetkým, ktorí svojou troškou prispeli k tejto vydarenej akcii.

Daša Krátka