Najviac informácií o Kútoch!|sobota, august 8, 2020
Práve sa nachádzate tu: Home » Kultúra » Krojová zábava

Krojová zábava 

O.z. Pjekné mjestečko a mužský zbor Kúcané pozýva všetkých našich fanúšikov a všetkých ľudí dobrej vôle na  Krojovú zábavu v Kútoch!
Za vstupné 5,- € (v predpredaji, 6,- € na mieste) si budete môct 14. februára od 19. hod v kultúrnom dome v Kútoch vypučuť dychovú hudbu SKALIČANÉ s kapelníkom, kúcanských rodákom, Róbertom Kucharičom a takisto vyhlásenú cimbálovú muziku BŘECLAVAN s primášom Františkom Blažekom.

Ples oficiálne začne tancom, tzv. besedou, krojovaných Kúcanov s ich hosťami!
Občerstvenie si kľudne prineste svoje, nikto na vás nebude krivo pozerať. Ideme sa zabaviť a porozprávať.

Predpredaj a rezervácia miest je možná na mailovej adrese pjekne.mjestecko@gmail.com alebo telefónnom čísle +421 908 583 520 (Filip). Aktuálne rezervácie si môžte pozrieť “TU”

Veľmi radi Vás uvidíme!

Zvonová zábava

Pred niekoľkými týždňami o. z. Pjekné mjestečko informovalo prostredníctvom webovej stránky obce Kúty o zámere usporiadať Zvonovú krojovú zábavu. K tomuto kroku nás viedla snaha o obnovu tejto tradície, ktorá v širšom okolí Záhoria i priľahlej Moravy nemala obdobu a chceli sme tak znovu prispieť k ďalšiemu oživeniu kultúrneho života v obci v období fašiangov a plesovej sezóny, čo umožňuje aj po rokoch dokončený kultúrny dom.

Uvedomovali sme si ale i to, že tradičným usporiadateľom tejto kedysi jedinečnej zábavy v Kútoch bol Dobrovoľný hasičský zbor, ktorý si v tomto roku pripomína už 130. výročie svojho založenia.

Po oslovení Dobrovoľným hasičským zborom a osobnom stretnutí s vedením našich hasičov, sme sa vzhľadom na uvedenú tradíciu dohodli, že obnovenie tejto zábavy s jej osobitým čarom, aj vzhľadom na aktívny záujem hasičov podieľať sa na kultúrnom živote obce, prenecháme Dobrovoľnému hasičskému zboru Kúty.

Neznamená to však, že sa tým naša snaha skončila, práve naopak. Chceme aj touto cestou širokú verejnosť srdečne pozvať na Krojovú zábavu, ktorá sa uskutoční v termíne 14. februára 2015 v kultúrnom dome Kúty so začiatkom o 19:00 hod. s DH Skaličané, CM Břeclavan a bude otvorená moravskou besedou.

Zároveň držíme našim hasičom palce a tešíme sa na obnovenú Zvonovú zábavu pod ich patronátom !

Richard Drška V Kútoch dňa 6.1.2015
o. z. Pjekné mjestečko”