Najviac informácií o Kútoch!|piatok, február 22, 2019
Práve sa nachádzate tu: Home » Šport » Hody na hrišti

Hody na hrišti 

Tohtoročné „Kúcanské hody“ sa na štadióne začali tak trocha netradične. V piatok bolo v areáli štadióna oficiálne otvorené minigolfové ihrisko. Úvodný minigolfový zápas si medzi sebou dali členovia občianskeho združenia NAŤAŤO. Hrať minigolf bude možné každý deň, v čase od 10.00 do 19.00 hodiny. Bližšie informácie sú uvedené na informačnej tabuli pri vstupe do tribúny FK TJ Kúty.

V sobotu sa odohrali priateľské futbalové zápasy. Najprv o 10.00 hodine starší žiaci privítali starších žiakov z Moravského Svätého Jána. Tento zápas jednoznačne vyhrali naši hráči s pekným výsledkom 4:1. O 18.00 hodine odohrali hodový zápas starí páni Kúty proti starým pánom Skalice. Zápas sa skončil nerozhodne 5:5.

Nedeľňajšie zápasy odštartovala o 13.00 hodine prípravka. Napriek vysokým teplotám zvládli tento zápas výborne a zdolali súpera z Moravského Svätého Jána 4:2. Hráči dorastu nastúpili o 14.30 hodine na prvý majstrovský zápas proti mužstvu z Radošoviec. Bojovali naplno a zvíťazili 4:2. A-mužstvo, po zostúpení do VII. ligy ObFZ Senica, sa v prvom majstrovskom zápase rozišlo s mužstvom z Unína nerozhodne 0:0.

Počas letnej prestávky sme nezaháľali, pracovalo sa u nás naplno. V nedeľu boli do užívania oficiálne odovzdané novo zrekonštruované kabíny v tribúne: kabína pre rozhodcov, kabína pre starších a mladších žiakov a kabína pre prípravkárov. Tieto rekonštrukcie prebehli vďaka finančnej pomoci Nadácie Volkswagen. Veľký podiel na vykonaných prácach majú: Roman Daniš, Martin Procházka, LASSRA s.r.o. a Obecný úrad Kúty.
1 2Sport_Podakovanie_logo

Aj hodový pondelok bol futbalový. Starší žiaci odohrali zápas s mužstvom z Holíča, ktorý prehrali 0:4. Po nich na zmenšenom ihrisku nastúpila prípravka Kúty A proti prípravke Lanžhot B s výsledkom 14:5 a zároveň hraný zápas prípravky Kúty B proti prípravke Lanžhot A sa skončil naším víťazstvom v pomere 7:6.

Prajme našim športovcom nech ich tieto víťazstva povzbudia k ďalším skvelým úspechom!

text: Vladimír Palkovič