Najviac informácií o Kútoch!|štvrtok, apríl 27, 2017
Práve sa nachádzate tu: Home » Šport » Víkendové výsledky STO Propria Kúty

Víkendové výsledky STO Propria Kúty

17.3.2017 – 19. KOLO 6. LIGA – SE muži Pinec Šaštín Stráže – Propria Kúty „D“ 13:5

25.3.2017- vycestujú za súperom: Stc Rohožník

19.3.2017– 17. KOLO 5. LIGA – SE muži Propria Kúty „ C“ – STK Borský sv. Jur 10:8
Hráči: Roman Ralbovský st., Roman Ralbovský ml., Lukáš Nemček, Róbert Hladík
25.3.2017 vycestujú za súperom: STK Štefanov

Patrik Nemček sa 19.3 zúčastnil bodovacieho turnaja mladších žiakov a dorastu BA/TT vo Veľkých Úľanoch.
Turnaja sa zúčastnilo celkom 113 detí. Skupinu bez zaváhania vyhral.
V KO-pavúku mohol skončiť na jednom z dvoch vyrovnaných hráčov: Krajčovič alebo Brennesel. V nedeľu hral však vo veľkej forme Krajčovič z Majcichova. Ten Brennesela nabil prekvapujúco 3:1 a v semifinále sa Patrik stretol s ním.
Krajčovič hral veľmi sústredene, bolo zjavné, že sa na neho dobre pripravil. Patrik prehrával 0:2. Paťo našiel súperovu slabinu, začal citlivo blokovať Krajčovičove útoky prenášaním hry na jeho často odkrývaný forehand. V treťom sete Patrik spresnil hru a držal sa geniálne rád trénera. V druhej polovici tretieho setu bolo jasné, že Krajčovičová sebadôvera dostáva značné trhliny a pribúdali jeho chyby. Zo zmenami tempa sa nevedel už tak zľahka vyrovnávať ako s bežnou otvorenou hrou. Štvrtý a potom piaty set už patril Patrikovi. Výhra 3:2 bola zaslúžená.

Vo finále ho čakal Herman z Devínskej Novej Vsi.
Úvod prvého setu ale patril súperovi, Patrik akoby zisťoval, čo súper hrá. Sila súpera bola v slušnej presnosti, ale chýbala nápaditosť a tvrdosť. Tu už stačilo nerobiť chyby a presne zakončiť. Ľahko to povedať, ale Patrik v prvom sete prehrával 1:5 a musel doťahoval náskok. Za stavu 7:10 sa ale už dostal do svojej hry a súperovi už potom nepomohol za stavu 9:10 ani zúfalý výkrik na celú halu „Bože ešte ten jeden bod!“ ani nejaké vysnívané prasiatko. Zbytok finálového zápasu už nebolo treba koučovať. Vyzeralo to, akoby súper bol zmierený s prehrou.
Finále s prehľadom 3:0 pre Patrika.
paťo1paťo 2
Ak sa vydarí posledná SPM v Považskej Bystrici, potom je predpoklad, že sa Patrik hráč PROPRIA KÚTY dostane na majstrovstvá Slovenska aj napriek chýbajúcim bodom pre neúčasť na 1.SPM v KE.

text/foto: Marcela Ralbovská