Najviac informácií o Kútoch!|piatok, júl 20, 2018
Práve sa nachádzate tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Rozhlas 11. októbra

Rozhlas 11. októbra 

Koncert skupiny FRAGILE
Dňa 15.októbra 2017 (už túto nedeľu) sa v kinosále Kúty pre veľký záujem uskutoční koncert skupiny Fragile v čase o 18:00 hod. a zároveň aj o 20:00 hod. Cena vstupenky 12 €/os.
Predaj vstupeniek na koncert o 20:00 hod. – na Obecnom úrade Kúty, na www.ticketportal.sk a v deň konania koncertu aj na mieste, pred vstupom do kinosály.


Súťaž vo varení hovädzieho gulášu a kotlíkových špecialít
Obecný úrad Kúty Vás pozýva v sobotu 21.10.2017 na súťaž vo varení hovädzieho gulášu a kotlíkových špecialít*. Podujatie sa uskutoční v priestore za kultúrnym domom.
Súťaže sa môžu zúčastniť viacčlenné družstvá (min. 3 členné).
Prezentácia v čase od 9:00 do 9:30 hod., štartovné 10 €.
Program:
10:00 hod. varenie
14:00 hod. odovzdanie súťažných vzoriek
16:00 hod. vyhodnotenie
Hrá country skupina ZMRK
Všetky suroviny a ingrediencie potrebné na varenie gulášu, alebo kotlíkových špecialít ako i drevo, kotlík a všetko potrebné náradie si zabezpečia súťažné družstvá samé a na svoje náklady.

Organizátor zabezpečí miesto na varenie, plastové misky, lyžice, chlieb a prístup k pitnej vode.
Množstvo uvareného guláša minimálne 15 l. Pre účely hodnotiacej poroty bude odovzdaná vzorka cca 1 l. Hodnotiaca vzorka sa odovzdá v jednotný čas. Po odovzdaní môžu družstvá z uvareným gulášom naložiť ako uznajú za vhodné (rozdať, predať, zjesť…)
1. cena v hlavnej kategórii „Hovädzí guláš“ 120 kg prasa
1. cena v kategórii „Kotlíkové špeciality*“ hodnotná vecná cena
+ ďalšie vecné ceny pre obidve kategórie
ocenené budú aj družstvá za kreativitu…

*Kotlíkové špeciality – držkový, divinový, hríbový guláš, kapustnica, paprikáš, perkelt, halászlé, prípadne čokoľvek čo sa dá uvariť v kotlíku.
Ak sa chcete zapojiť do súťaže, prihláste sa do 19. októbra na tel: 0948 064 875, emailom obec@kuty.sk, knižnica@kuty.sk, alebo vyplňte záväznú prihlášku.


Stretnutie seniorov – 18. októbra 2017
Obecný úrad v tomto roku, tak ako po minulé roky, z príležitosti Mesiaca úcty k starším pripravil stretnutie pre VŠETKÝCH SENIOROV našej obce.
Na tomto stretnutí sa chceme prihovoriť všetkým občanom, ktorí prežívajú jeseň svojho života a chceme im vyjadriť svoje poďakovanie.
Osobitne chceme pozdraviť jubilantov, ktorí v tomto roku oslávili, alebo do konca roka ešte oslávia svoje významné, okrúhle jubileum.
Prijmite preto naše úprimné pozvanie na stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa : 18. októbra 2017, t. j. v stredu s nasledovným programom :
13 .00 h – Svätá omša v kostole sv. Jozefa v Kútoch
14 .00 h – Kultúrno-spoločenské stretnutie v KD na Obecnom úrade v Kútoch
Tešíme sa na spoločné stretnutie.


Slovenský Superpohár v požiarnom útoku
Záhorácka hasičská liga v spolupráci s DHZ Kúty a Obcou Kúty Vás srdečne pozýva na XI. ročník Slovenského Superpohára v požiarnom útoku.
Vyvrcholenie hasičskej sezóny na Slovensku sa uskutoční už túto sobotu 14.10.2017 na futbalovom ihrisku FKTJ Kúty zo začiatkom o 9.00 hod.
83 najlepších tímov z celého Slovenska príde k nám zabojovať o celkové víťazstvo v Slovenskom Superpohári, nazývanom aj ako neoficiálne majstrovstvá Slovenska v požiarnom útoku.
Prídite povzbudiť domáce družstvá, pochutnať si na dobrom jedle a stráviť pekný deň v kruhu hasičov.
Teší sa na Vás DHZ Kúty!


Poisťovňa Generali
Poisťovňa Generali oznamuje, že pobočka Generali v Kútoch je opäť otvorená a dostupná klientom.
Pobočku nájdete na adrese: Bratislavská 20, Kúty.
Otváracie hodiny sú: utorok, streda, štvrtok od 9:00 do 17:00 hod.
Príďte a využite ponúkané služby v oblasti poistenia a hypoték.


Predstavenie Smejko a Tanculienka
Dňa 12.11.2017 (t.j. nedeľa) sa o 16:00 hod. a o 18:00 hod. v kinosále Kúty uskutoční detské predstavenie Smejko a Tanculienka – Kuk ani muk! Vstupenky na predstavenie sú dostupné už len na 18:00 hod. a sú dostupné len na www.ticketportal.sk. Cena vstupenky 8€.


Obec Moravský Svätý Ján
srdečne pozýva na tradičný jesenný Svätojánsky jarmok, ktorý sa bude konať v sobotu 14.10.2017. Ako zvyčajne, aj tento rok je pripravené množstvo predajných stánkov, stánky s občerstvením a remeselnícka zóna pod kostolom. O dobrú zábavu sa v priestore zdravotného strediska postará DH Malačané a country kapela ZMRK. V rámci kultúrneho programu vystúpia deti z folklórneho súboru Juránek a tanečnej skupiny Latino Scool.


Cestovná agentúra RASKA tour, Športová 607, Veľké Leváre
Cestovná agentúra RASKA tour oznamuje občanom, že dňa 2.12.2017 (t. j. sobota) organizuje autobusový zájazd na predvianočné nákupy do Poľska do Nowého Targu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na tel. č. 0905 309 245.


Englerov dvor
Englerov dvor, Kopčianska 71, Holíč zahajuje predaj rezanej kapusty a zároveň ponúka:
-zemiaky na uskladnenie
-rezanú kapustu, hlávkovú kapustu, kvasenú kapustu,
-kŕmne zmesi, obilie, kŕmne zemiaky, malé balíky – seno a slamu
-tekvice na Halloween aj jedlé na varenie.
Predaj je na Englerovom dvore za Holíčom smer Bratislava. Englerov dvor sa teší na Vašu návštevu tel. 034 668 50 28, www.englerovdvor.sk.


Staničná reštaurácia PAPAJO, s.r.o
Staničná reštaurácia PAPAJO v Kútoch príjme brigádničku na upratovanie prevádzky cez sobotu a nedeľu. Hlásiť sa treba osobne priamo u vedúceho v Staničnej reštaurácii, Železničiarska 838.


Súkromný podnikateľ
pozýva na najlacnejší výpredaj textilu, obuvi, spodného prádla, bytového textilu, domácich potrieb a náradia. Predaj sa uskutoční dnes 11.októbra 2017 v čase od 10.00 hod. do 17.00 hod. v reštaurácii u Cugu.